Umów się na zabieg +48 534 749 812 

Kobido

Japoński niechirurgiczny lifting twarzy

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza ?starożytną drogę do piękna?. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako ?amma? (w dosłownym tłumaczeniu ? naciskanie i pocieranie). Został importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

Kobido jest jednym z najstarszych i najtrudniejszych masaży na świecie. Według legendy, rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu anma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy ? Kobido.

Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione i dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem.

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy -  można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) w jej obrębie, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Celem wykonywania intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrażania mięśni i ich funkcji.  Kobido to również dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i praca na punktach akupresurowych, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele.

Wizualne efekty masażu Kobido:

Masaż Kobido znany jest jako "niechirurgiczny lifting twarzy". Dzięki technikom Kobido można naturalnie:

 • Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
 • Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry
 • Odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
 • Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
 • Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
 • Zniwelować nadmierne napięcia w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
 • Stymulować produkcję składników skóry - kolagen i elastynę

Zdrowotne efekty masażu Kobido:

 • Reguluje bilans energetyczny całego ciała
 • Walczy ze stresem
 • Zapewnia pełny relaks i odprężenie
 • Zmniejsza efekty bruksizmu
 • Łagodzi bóle głowy
 • Unika sztywności twarzy
 • Zmniejsza problemy z układem pokarmowym
 • Poprawia wzrok

Wskazania do wykonania masażu:

Masaż Kobido jest idealną opcją dla tych, którzy chcą mieć całkowitą relaksującą sesję połączoną ze spektakularnym efektem liftingu twarzy. Ten rodzaj masażu pochodzenia chińskiego jest również odpowiedni dla osób cierpiących z powodu migreny, zapewniając odpoczynek i relaks w umyśle, a także dla osób z "ciężkimi oczami" spędzającymi wiele godzin przez komputerem ponieważ dodatkowo relaksuje mięśnie okolic oczu. Kobido jest również korzystnym rozwiązaniem dla tych, którzy cierpią na bruksizm, ponieważ zmniejsza skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym.

Posiadamy certyfikację od Tomasza Tomasika z Akademii SPA poświadczającą przebycie intensywnego wielodniowego szkolenia Kobido - Japońskiego Liftingu Twarzy.

Cena: 200 zł

Kontakt

Kielce, ul. Jagiellońska 69

 

tel: 534 749 812

email: vita@kielce.org

Godziny otwarcia gabinetu:

Poniedziałek - Piątek od 9 do 20

Sobota od 9 do 14

Oferty

Limitowane oferty w atrakcyjnych cenach

Aktualnie brak dostępnych oferty Happy Day